Hakkımda

# Neden Blogger'ı tercih etmelisiniz?


Blogger (Blogspot) kullananlar, kişisel blogları üzerindeki hakimiyetinin kısıtlı olduğunu zannediyorlar. Sadece kişisel blog sahibi olmak ve teknik detaylarla fazla uğraşmamak için Blogger servisini kullansalar da yine de Blogger'ın kendilerini kısıtladığını düşünüyorlar.

Bunun sebebi, sırf ziyaretçi çekmek ve üç kuruş fazla para kazanmak için, asılsız kaynaklardan öğrendiği bir kaç bilgiyle, sanki kendi tecrübe edinmiş gibi blog servislerini birbiriyle kıyaslayanlardır.

Bu kişilere göre: Blogger'dan blog açanlar hiçbir şekilde istediği tema tasarımına sahip olamadıkları gibi hiçbir şekilde de ihtiyaç duydukları eklentileri kullanamayacaklardır. (???)

İnsanlar, sırf bu tür çıkarcılar yüzünden Blogspot servisinin işe yaramaz olduğunu ve kendilerini kısıtladığını düşünüyor.

Blogger'ın, Google'ın servisi olduğunu ve ona her konuda ayrıcalık tanıdığını göz ardı ederek.

# Blogger mı yoksa diğer blog servisleri mi?


Öncelikle, Blogger'la kıyaslanan söz konusu bazı blog servislerinde HTML, CSS, JQuery, JavaScript ve web tasarımlarında kullanılan diğer diller hakkında az çok bilgiye sahip olmanız gerekir. Bir de bunların üzerine Hosting ve tema masrafı, ayrıca bunlarla ilgili doğabilecek sıkıntılarda eklenir.

Şimdi, mademki bu tür konularda az çok bilgiye sahip olmamız, teknik detaylara hakim olmamız ve tema konusunda da masraf etmemiz gerekiyor; o halde tüm bunları neden Blogger tabanlı bloglarımızda değilde diğer servislerde yaparak zaman harcayalım?

Hemde Blogger'ın, Google'ın blog servisi olduğunu bile bile...

Google, Blogger'a ne kadar ayrıcalık tanırsa tanısın, bu bizim istediğimiz tasarıma sahip temayı bir türlü bulamamanın, bulduğumuzda ise onu kendimize göre şekillendirememenin, her şeyi halletsek bile ilerde oluşacak bazı teknik aksaklıkları düzeltmeye çalışırken boşa giden zamanın önüne geçemiyor.

Sizler kişisel blogunuzda insanlara düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi ulaştırmaya çalışırken, diğer teknik detaylarla zaman kaybetmeyin diye.

Siz, blogunuzda içeriklerinizi paylaşın, geriye kalan teknik konuları da buraya bırakın.